Oyun Haberleri

Witcher 3 Wild Hunt: Bilmeniz Gerekenler

Witcher 3 Wild Hunt: Bilmeniz Gerekenler adlı içeriğimiz ile beraberiz! tartışmasız bu neslin en iyi oyunlarından biri. Ancak, kitaplara ve önceki oyunlara aşina değilseniz, üçüncü bölüm biraz zor olabilir. Geralt ve Ciri’nin macerası boyunca oynarken tonlarca karakter, çok fazla sahne ve dikkat etmeniz gereken birçok şey var. Nintendo Switch’teki Witcher 3, Northern Realms’a ilk saldırınızsa, Wild Hunt’e başlamadan önce bilmeniz gereken her şey burada.

Witcher 3: Nintendo Switch’teki Wild Hunt hakkında daha fazla bilgi için bilmeniz gereken hızlı oyun başlangıç ​​ipuçlarını kapsayan rehberimize göz atın. Ayrıca yolda bir incelememiz var, ancak o zamana kadar, Switch portunun yukarıdaki canlı videoda nasıl yer aldığı konusunda ilk düşüncelerimizi inceleyin.

Temel bilgilerle başlayalım: Rivia Geralt bir Witcher ve Witcher profesyonel bir canavar avcısıdır. Witcher olmak için, tipik olarak aileden genç yaşta alınır ve çocukların alkimyasal maddelerle dolu şekilde pompalandıkları – çirkin Çaylak Deneme dahil – sıkı bir eğitime tabi tutulur. Çoğu hayatta kalamaz ve insanüstü refleksleri, duyuları ve yetenekleri kazananlar. Takas, bir Witcher’ın eğitimini tamamladığında, iddiaya göre duygudan yoksun olduklarıdır. Witchers daha sonra geleneksel olarak dünyayı avlamak için canavarları para karşılığı geziyor. Ancak Geralt, o zamana layık görülen politikadaki kuralları bükme eğilimindedir çünkü iyi bir kalbe sahiptir.

Witcher 3 Wild Hunt Rehberi

Witcher 3 Wild Hunt: Bilmeniz Gerekenler adlı içeriğimize devam ediyoruz. Peki Geralt’ı bu kadar benzersiz yapan nedir? Aslında pek değil. Dünyayı kurtaracak seçilmiş bir kahraman değil, diğer cadılardan daha güçlü değil. Sadece arkadaşlarına yardım etmeye çalışıyor ve kaderi sayesinde kaderi, evrendeki en güçlü varlık olan Cirilla Fiona Elen Riannon ile açık bir şekilde bağlantılı – endişelenmeyin, çoğu karakter kısaca Ciri diyor.

No Caption Provided

İlk iki oyunun aksine, Geralt’ın baba-kızı Ciri ile olan ilişkisi üçüncü oyunun planını çiziyor. Ancak Ciri, Geralt’ın biyolojik kızı değil. Aslında, yaptıkları denemeler nedeniyle Witchers kısırdır. Peki Geralt ve Ciri nasıl bir araya geldi? Ciri doğmadan önce, Geralt, Duny adında bir adam olan babası için bir lanet kaldırdı. Para istemek yerine, Geralt Sürpriz Yasasını çağırdı, bu da Duny’ye olan bir sonraki şaşırtıcı şeyin Geralt’a teslim edilmesi gerektiği anlamına geliyor. Duny’nin sürprizine göre, sevgilisi – Cintra Kraliçesi – bir kıza hamileydi.

Altı yıl geçti ve Geralt, Duny ve karısından toplanmaya döndü, ancak sonuçta Ciri’yi almaya karar vermedi. Birkaç yıl sonra Cintra Nilfgaardian İmparatorluğu’na düşene kadar değildi. Geralt, Ciri’yi Kaer Morhen’de eğitmeyi ve onu Nilfgaard’dan saklamayı kabul etti.

Merak ediyor olabilirsiniz: “Geralt neden Ciri’yi Nilfgaard’dan gizledi?” Açıklama Duny ile bağlantılı. Görünüşe göre asıl adı Emyr Var Emries, aka Nilfgaard İmparatoru. Ciri’nin hoşuna ya da hoşlanmasa da, Nilfgaard tahtının varisi ve yerine getirme hakkı var.

Getirin o zaman!

Bu olaylar bizi Witcher serisindeki ilk kitabın, Elflerin Kanı’nın başladığı noktaya getiriyor. Ciri, onlardan ayrılmadan önce önce Geralt’ı, ardından Yennefer (daha sonraları) adında bir büyücüyü eğitiyor. Nilfgaard ve diğer nefret dolu partilerden kaçak, Ciri kitap serisinin iyi bir kısmı için bir çeteye katılır. Bu arada, Ciri’ye karşı baba benzeri bir rol üstlenen Geralt, onu izlemeye çalışıyor.

Cirilla Fiona Elen Riannon, aka Ciri
Cirilla Fiona Elen Riannon, aka Ciri

Bu olaylar bizi Witcher serisindeki ilk kitabın, Elflerin Kanı’nın başladığı noktaya getiriyor. Ciri, onlardan ayrılmadan önce önce Geralt’ı, ardından Yennefer (daha sonraları) adında bir büyücüyü eğitiyor. Nilfgaard ve diğer nefret dolu partilerden kaçak, Ciri kitap serisinin iyi bir kısmı için bir çeteye katılır. Bu arada, Ciri’ye karşı baba benzeri bir rol üstlenen Geralt, onu izlemeye çalışıyor.

Kitaplarda bu karakterlerin etrafında daha fazla ayrıntı var, bu nedenle sizi ilgilendiren herhangi biri varsa, onları incelemenizi önemle tavsiye ederiz. Onları okumaya karar vermeniz durumunda kitapların son olaylarını mahvetmek istemiyoruz, bu yüzden belirsiz olacağız. Ancak dizi sona erdiğinde, Ciri kaçınılmaz olarak kayboluyor. Kitaplarda bu kadar önemli bir karakter olmasına rağmen, ilk iki Witcher oyununda bulunmuyor. The Witcher 3’ün olaylarını yönlendiren şey, geri dönmesi ve şimdi de babası Emyr’ın isteği üzerine onu bulmak Geralt ve Yennefer’e kalmış.

Yennefer of Vengerberg

Peki Yennefer kim o zaman? Geralt, Ciri’nin baba figürü ise, Yennefer onun annesidir. “The Last Wish” başlıklı kısa öyküde, Geralt ve iyi arkadaşı ve Troubador Dandelion, seyahatleri sırasında bir Djinn (ya da cin) karşısına çıkıyor. Karahindiba saldırdıktan sonra Geralt, büyücülerden yardım almak için onu en yakın şehre götürür. Bu büyücü Vengerberg’ten Yennefer’den başkası değil. Djinn’i evcilleştirmek ve güçlerini kullanmak istediğine karar verdi. Elbette, bu planlandığı gibi gitmiyor ve Djinn şehri dehşete düşürüyor. Geralt, Djinn’le ilgilenir ve bu süreçte Yennefer ile romantik bir ilişki içinde olur. Geralt, Djinn’i bir dilek yapmak için de kullanıyor, ancak Witcher serisi yazarı Andrzej Sapkowski, Geralt’ın son dileğini asla belirtmedi. Bununla birlikte, The Witcher 3 bağlamında, Geralt’ın nihai isteği onun ve Yennefer’in sonsuza kadar birlikte olması gibi görünüyor – ne kadar sert şeyler olursa olsun.

Sert şeyler mi, bayılırım!

Sürpriz olmamalı, ancak işler sertleşiyor. The Witcher 1’in başlangıcında Geralt hafızasını kaybediyor ve Yennefer’in iyi bir arkadaşı olan Triss Merigold adlı başka bir büyücü ile romantik bir ilişki içinde. Maalesef, Geralt daha iyisini bilmiyor ve Witcher 1 ve 2’nin çok fazlaını onu tanımak için harcıyor. Öyleyse, Yen, The Witcher 3’ün başlangıcında Geralt’a biraz soğuk geliyorsa, bu yüzden. Ciri gibi, Yennefer Cadı 1 ve 2’de değil; görünüşe göre kendi işini yapıyor.

Mariborlu Triss Merigold, Ciri’nin kardeşimsi figürü. Ciri Kaer Morhen’de bir grup hoşnutsuz Cadı’yla bağlanırken, Trisler onunla ilgilendi. Geralt ve Cadısı arkadaşları Ciri’ye nasıl savaşılacağını öğretirken, Triss ona kibar şirkette nasıl davranacağını öğretti. Ancak Ciri ile olan ilişkisinin yanı sıra, Tris’lerle ilgili en önemli ayrıntılardan biri, gerçekten Geralt’a aşık olmasıdır.

Henüz anlamadıysanız, Yenn, Triss ve Geralt arasında çok fazla tarih var, bu yüzden The Witcher 3’ü başlattığınızda bunu aklınızda bulundurun. Unutma: Yenn ve Tris’ler arkadaş ve konuşurlar. Onlarla etkileşime girerken sözlerinizle çok fazla düşüncesiz kalmayın. Geralt, Ciri, Yennefer ve Triss The Witcher 3’teki en önemli karakterler olabilir, ancak kesinlikle tek önemli karakterler değiller. Herkesi geçmek çok uzun sürecek ama aşağıda, kayda değer bazı insanları vurguluyoruz:

Vurgula bakalım!

Karahindiba: Geralt’ın en iyi arkadaşı ve büyük ağızlı ozan Zoltan Chivay: İyi huylu bir cüce ve arkadaş canlısı müttefik.
Vernon Roche: Mavi Çizgili olarak bilinen Temerian Özel Kuvvetler Komutanı Keira Metz: Bir büyücü saklanmaya zorlandı.
Philipa Eilheart: Çoğunlukla feshedilen güçlü ve etkili Büyücüler grubunun Büyücüler Lodge’sinin lideri. Kral Radovid onu kör etti.
Kral Radovid: Redania’nın zulmü tükenmiş zalim hakimi.
Eskel, Lambert ve Vesemir: Kaer Morhen merkezli, Kurt Okulu’ndan Geralt dahil değil, kalan üç cadı.
Bir Craite Crach: İskelet Kavgası.
Cerys bir Craite: Crach’in kızı
Roach: Geralt’ın atı, ama belirli bir at değil. Sadece Geralt’ın bindiği her ata verdiği isim. Bu karakterler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, oyun içi sözlüğe göz atmanızı öneririz. Bununla birlikte, yukarıda ayrıntıları verilenle başa çıkabilmelisiniz.

Bu tonlarca bir bilgidir, bu yüzden The Witcher 3’ün tüm bunlara neyin uygun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Oyun öncelikle Temerian-Redanian sınırında ve Skellige’de oynanır. Amacınız Ciri’yi Vahşi Av denen gizemli bir gruptan önce bulmak. Ancak, bölge Temerians ve Nilfgaardianlar arasındaki vahşi bir savaşta şu anda kilitli durumda. Savaş alanları cesetlerle dolu ve ortak halkın çoğu yerlerinden edilmiş durumda.

Bu oyunlarda siyaset takip etmek zor olabilir, ancak bunun birkaç nedenden dolayı kasıtlı olduğunu düşünmekten hoşlanıyoruz. Öncelikle, Geralt, iyi bir cadı olan, politikaya karışmamalı – vurgu yapmamalı. İkincisi, The Witcher dünyasında hiçbir iyi adam ya da kötü adam yoktur; onlar için savaşmak için fakirleri harekete geçiren krallar ve kraliçeler. Son olarak, gerçek dünya politikaları dağınıktır ve bu dünyanın inandırıcı hissetmesi için mevcut politika da kirli olmalıdır. Bütün bu oyunu oynayabilir ve Nilfgaard’ın Temeria ile savaş halinde olmasının nedenini hala anlamadınız. Witcher 3, Geralt, Ciri ve arkadaşları hakkında. Bağlamınız ne kadar fazlaysa, o kadar iyi, ama bir dereceye kadar, dünyanın durumu hakkında kafa karıştırıcı olmak, deneyimin ayrılmaz bir parçasıdır.

Evet, Witcher 3 Wild Hunt Bilmeniz Gerekenler adlı içeriğimizin sonuna geliyoruz! Bambaşka, şahane ve eşsiz oyun haberlerine buradan ulaşabilirsiniz. Hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu