Witcher 3 Satışları %500 Arttı

Witcher 3’ün TV programı yapması ile birlikte satışlar %500 arttı.

Netflix’te bulunan Witcher televizyon dizisi yayınlandı ve Witcher 3’ün büyük bir kitleye hitap ettiğini herkese gösterdi. Bu programdan yararlanan sadece Netflix değil, Witcher 3: Wild Hunt. Programın yayınlanmasının ardından Steam’de en büyük gününü gördü ve ABD’de bulunan oyun satışlarında %500 artış sağladığı doğrulandı. NPD’ye göre The Witcher 3’ün Aralık 2019’daki oyun satışı, Aralık 2018’e göre yüzde 554 arttı. Diziden bağımsız olarak 2019’da satışların artması bekleniyordu, çünkü Witcher 3 Ekim’de Switch’e gelmişti.

Witcher kitaplarının fiziksel satışları da arttı ve TV programının yayınlanması ardından iki hafta içinde yüzde 562 artış sağlandı. The Witcher TV programının 2019’daki daha geniş marka üzerindeki etkisinin bir dökümünü görmek için NPD’nin tüm blog yayınına göz atabilirsiniz.

Witcher TV programı, Andrzej Sapkowski’nin CD Projekt Red’in video oyunu serisine uyarladığı roman serisine dayanıyor. TV programı 2021’de ikinci bir sezon için geri dönecek. Obigamer olarak Witcher 3’ü kutluyoruz ve bol satışlar diliyoruz.

Daha Fazla İçerik
Yeni Batman oyunu mu geliyor?