Oyun Haberleri

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Hepinize merhaba sevgili dostlar. Bu yazımızda sizlere Riot Games’in yeni oyunu olan Valorant isim değiştirme işlemininin nasıl yapılacağını göstereceğim.

Valorant oyununda ismini beğenmeyenler, ismini yanlış girenler veya isminden sıkılanlar için isim değiştirme işlemleri şu şekilde sıralanıyor:

1- Valorant oyunu League of Legends’da olduğu gibi Riot Games hesabına bağlı olduğundan dolayı buraya tıklayarak Riot hesabına giriş yapmanız gerekiyor.

2- Giriş yaptıktan sonra, açılan menüden Riot ID yazan yere tıklamanız gerekiyor.

3- Riot ID yazan yere tıkladıktan sonra karşınıza Mevcut Riot ID’niz çıkacak. İsminizin sağ tarafında kalan kalem simgesine tıklayarak isim değiştirme kısmını açıyorsunuz.

4- YENİ RIOT ID yazan yere istediğiniz ismi yazarak Valorant oyununda isminizi değiştirebilirsiniz. İsminizi değiştirdikten sonra yan taraftaki boşluğu doldurmak için Rastgele butonuna tıklayabilir veya istediğiniz numaraları, harfleri girebilirsiniz. Orası Discord’un isim etiketi sistemi gibi olduğundan dolayı pek önemli değil.

Bu adımları tamamladıktan sonra Valorant isim değiştirme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. İşlemleri doğru ve sıralı bir şekilde yaparsanız isminizin değiştiğini göreceksiniz. Ayrıca Riot ID’nin ne olduğunu merak edenler olacağı için aşağıdaki paragrafı okumayı unutmayın.

Riot ID Nedir?

Riot ID; Legends of Runeterra, Valorant ve Wild Rift gibi oyunların dışında gelecekte Riot Games’in çıkaracağı diğer oyunlarda da oyun içinde görülecek isim olacak. Riot Hesabı kullanıcı adının aksine, bunlar oyun içinde görünecek.

Unutmayın! Riot ID’nizi 30 günde 1 defa değiştirebilirsiniz. Yani isminizi sürekli olarak değiştirme hakkına sahip değilsiniz. Daha fazla oyun haberine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyunun sistem gereksinimleri merak edenler bu bağlantıdan diğer haberimizi okuyabilir. Sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu