Oyun İncelemeleri

The Last of Us Part 2 İncelemesi

Oyuncular tarafından merakla beklenen devam serisi The Last of Us Part 2 incelemesi ile karşınızdayız. Bu incelemede hikaye detayları ve spoiler bulunmamaktadır.

The Last of Us hikaye bakımından beni benden almıştı, oyunu ilk gördüğümde şaşkınlığımı saklayamamıştım. O şahane sondan sonra 2. oyunun geleceğini hiç düşünmemiştim, düşünememiştim. Beni benden alacak The Last of Us oyununun Part II’si resmen beni benden aldı. Bu denli güçlü bir oyunun Part II’si çıkmalı mıydı? Bu soruyu zaman zaman sormuştum kendime, sorunun cevabı da muamma. Bu serileri uzatmamalı ve bu oyunu zirvede bırakmaları benim açından daha iyi olur.

“Joel ve Ellie arasındaki bu ilişki nereye gidecek?”, “Ellie gerçeği öğrenecek mi?”, “Bu dünya daha ne kadar acımasız olabilir?” gibi sorular aklıma dank diye geliyordu.

The Last of Us Part 2 İncelemesi

Oyunseverlere müjdeyi baştan söylemem gerekiyor ki The Last of Us Part 2 aklınızdaki tüm bu sorulara güzel ve olumlu bir şekilde cevap veriyor.

The Last of Us, oyun dünyasına bomba gibi düşmüştü ve karakterler arası ilişkiyi başarılı bir şekilde tırmandırmış ve oyunu zirvede bırakmayı bilmişti. Oyunlar arasındaki hikaye sunumunu en iyi anlatabilen ve bizim içimize işleyen oyunlardan biri olmuş ve oyunların zirvesine çıkmayı başarmıştı. The Last of Us Part II’nin de bu kadar sevilecek bir yapım olduğuna emin ve ümitliyim.

The Last of Us Part II’nin hikayesi ve hikayeyi bizim içimize kadar sevgi ile doldurması şahane, taktire şayandı. Hikayenin sunumu ve karakterlerin kendine has hikayesi bana göre diğer oyunlardan farklı kılan bir diğer şey. Oyunun yüksek gerilimi ve yüksek temposu oyunu oyun yapan, daha doğrusu oyunu The Last of Us yapan diğer faktör. Aksiyon ve Macera türü oyunseverlere hitap edebilecek bir faktör demek mümkün.

The Last of Us Part II’nin oyun dinamikleri ve yakın dövüş dinamikleri oyun yapımcıları tarafından sanırım çok düşünülmüş. Şahane oyun ve dövüş dinamiklerine sahip bir oyun yapmayı başaran The Last of Us Part II müzik ve seslendirmeleri ile oyunu süsleyip son noktayı koymuş.

Oyunun eksik kısımlarına gelecek olursak bazı yapay zeka problemleri gün yüzüne çıkmıştı. The Last of Us Part II geliştiricileri yapay zekayı da geliştireceğini ve geliştirme aşamasında olduğunu düşünüyorum. Belki de Part III gelir, kim bilir…

The Last of Us Part II, macera ve aksiyon severleri bir araya toplarken bizler de bu oyunu oynamanızı öneriyor ve The Last of Us Part 2 incelemesi yazımızı burada sonlandırıyoruz. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere! Diğer haberlere buradan, oyun haberlerine ise buradan , sohbet etmek isterseniz de buradan discord sunucumuza ulaşabilirsiniz. Hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu