PlayStation 5’in bazı özellikleri duyuruldu

Herkese selamlar, PlayStation 5 hakkında bazı özellikler duyuruldu. Bakalım hangi özellikler var, neler geliyor? Hep birlikte an ve an görelim.

Sony’nin bu hafta başlarında PlayStation 5 canlı yayını, şirketin gelecek nesil konsolunun arkasındaki teknoloji ve vizyonunu görmemize olanak sağladı. Sony’nin sistem mimarı Mark Cerny, sunumun başında PS5’in donanımını ve hedeflerini tartışacağını belirtti. PS5’in lansman sırasında PS4’ün en popüler oyunlarıyla geriye dönük olarak uyumlu olacağını ve PS5’in depolamasında Microsoft’un rakip Xbox Series X’inde olduğu gibi özel teknoloji kullanmadığını öğrendik. PlayStation 5’in teknik özellikleri 19 Mart 2020 tarihinde duyurulmuştu ve o gün birçok özelliği öğrenmiştik.

PlayStation 5’e giden canlı yayın akışını kaçırdıysanız, PlayStation’un web sitesinde veya buraya tıklayarak bunun bir tekrarını izleyebilirsiniz.

PlayStation 5’in bazı özellikleri duyuruldu.

PlayStation 5’in bazı özellikleri duyuruldu, bakalım neler?

Sony, PlayStation 5’in 18 Mart günü PlayStation web sitesi aracılığıyla teknik özellikleri hakkında bilgilendirmek için canlı yayına ev sahipliği yaptı. PS5’in özellikleri de dahil olmak üzere şirketin gelecek nesil konsolu hakkında bir ton bilgiyi bu canlı yayında görebilirsiniz. Canlı yayın, PS5’in sistem mimarı Mark Cenry tarafından sunuldu.

Bu canlı yayın, Microsoft’un devasa teknik sistemini, konsolun son spesifikasyonlarını detaylandıran, hızlı özgeçmiş için demolar sağlayan, yeni X Serisi kontrol cihazını, ayrıntılı genişletilebilir SSD depolama alanını ve daha fazlasını tanıtan Xbox Series X’e kadar anlatıyor. Sony, neredeyse bir yıl önce sürpriz bir raporda bazı ayrıntıları ortaya çıkardığından beri PS5 için detaylar konusunda sessiz kaldı. Ortaya çıkması için planlanan bilgilerin kapsamı hakkında gerçeklik payı olmasa da bu iki konsolun birbirine nasıl bakacağı hakkında ufak ipuçları veriyor.

Birçok özellik gün yüzüne çıktı ve bu özelliklerden biri de uyumluluk sistemi.

PlayStation 5 uyumluluk sistemine sahip olacak.

PlayStation 5’in sistem yöneticisi Mark Cenry‘nin açıklamaları oyuncuları heyecanlandırdı.Mark Cenry’nin açıklaramına göre PlayStation 4’te bulunan birçok oyun PlayStation 5’te de destekleyecek. Bu da demek oluyor ki PS4’te oynadığınız birçok popüler oyunu PS5’te de oynayabileceksiniz. Eğer derseniz “Ben bu oyunlardan bıktım!” o zamanda sizi yepyeni oyunlar bekliyor olacak. Sony, PS5 çıktığında PlayStation 5’e uyumlu 100 adet oyun çıkaracak. Bu haberi duyan oyuncular, oyun sayısını az bulsa da bu sayı giderek artacak.

Daha Fazla İçerik
Massa Tincidunt Vel