Oyun Haberleri

Oynaması Keyifli En İyi Dövüş Oyunu

Bu karantina günlerinde stres atmanın en güzel yolu olan dövüş oyunları ile birlikte hem stresimizi atıyor hem de eğleniyoruz. Sizlere, bugün anlatımını yapacağım konu “Oynaması keyifli en iyi dövüş oyunu” olacak. Dövüşün her tonunu göreceğiniz bu oyunu anlatmaya yavaş yavaş başlayalım.

Bu oyun türünün birçok alternetif oyunları da var. Örneğin: Mortal Kombat, Street Fighter ve Tekken üzere çok başarılı örnekleri bulunuyor. Biz ise daha alternatif, bilinmeyen ama bilinmesi gereken oyunları gün yüzüne çıkarmak istiyoruz. İşte bu yüzden Streets of Rag incelemesi yapıyoruz.

Atari salonlarında saatlerce oynadığımız, bölüm bölüm ilerleyen ve düşmanları döverek bölüm geçtiğimiz dövüş oyunlarını unutmak mümkün değil. İsteseniz de unutamayacaksınız: Streets of Rag karşınızda.

Oynaması keyifli en iyi dövüş oyunu: Streets of Rage İncelemesi

Oynaması keyifli en iyi dövüş oyunu: Streets of Rage; Final Fight , Cadillacs and Dinosaurs türünde bir oyun. İsminden de belirli olduğu üzere bu çeşidin kıymetli temsilcilerinden biri olan Streets of Rage’in devamı. Oynanışı ne kadar kolay olsa da önümüze gelen bu sıcak oyun, biraz daha zorlaştırılmış versiyonu. Yeni kahramanlar ve bölümler eklenmiş ortaya yeni bir hal almış.

Başta yeni nesil olmak üzere bu tarz oyunlara alışkın olmayan birçok kitle var lakin oyundan haz almayanlara bile kendini sevdiren oyun kendisi. Bu yenilenmiş oyunda yepyeni özellikler geldi ve bu özelliklerden bir tanesi ise şu: Öncelikle eski Blaze, Adam ve Axel dışında birkaç yeni karakter daha eklenmiş. Yekunda 12 karakterden birini ya da bir kaçını seçip yola koyulabiliyorsunuz. Her kısmın ahir tekrar bir boss var. Oyunun en şık yanı ise biraz Steam’in oyun satış kültürününün dışına çıkması. Oyuna sahip olmayan bir arkadaşınızı da davet edip beraberce Streets of Rage 4 oynayabilirsiniz. Bu da oyunu oyun yapan özelliklerden bir tanesi.

Daha anime biçimi çizimlere nokta verilen oyunda eski retro tadı bozulmasın diye abartıya kaçılmamış. Bu arada daha ziyade retro havası almak isteyenler için retro modu da bulunuyor. Oyunun en şık taraflarından biri de teğe bir dövüş modunun da eklenmiş olması. Velev arkadaşlarınızla velev CPU önünde ter dökerek ilerleyebilirsiniz. Akıllıcası eskiye biraz hasretiniz varsa ve bu devirde daima emsal oyunları oynamaktan sıkıldıysanız, Streets of Rage şık bir alternatif olabilir. Steam üzerinde 40 TL olan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla oyun haberlerine buradan, oyunlar hakkında tartışmak için de buradan devam edebilirsiniz. Hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu