Yaşam Haberleri

Nasıl Youtuber Olunur?

Herkese selamlar! Bugün sizlerle birlikte Nasıl Youtuber Olunur? adlı konuyu değerlendireceğiz. Youtube dünyasının değerli üyesi, hoş geldin. Buraya Youtuber olma hedefi ile geldin ve birkaç taktik arıyorsun, hemen başlayalım!

Youtube kanalı açmaya karar verdiniz, buraya kadar her şey normal ancak kanal nasıl olacak? Bu konuda dikkat etmeniz birkaç başlık olacak.

  • İyi bir kamera edinmelisiniz.
  • Kendinizi iyi ifade edebilecek konu/alan belirleyin.
  • Youtube’da kullanacağın isim başkasında var mı, kontrol et.
  • Kanalınıza profil/kapak resmi ekleyin.
  • Herkesten farklı ve özgün olun. X kişisi gibi davranmayın, eğer şiveniz varsa şiveniz ile konuşmanız daha doğal olacaktır.
  • Rakiplerinizi analiz edin ama özgün olun, taklit etmeyin.

Evet, şimdi yavaş yavaş sohbet tarzında sohbetimize devam edelim. İlk önce büyük başlamak istiyorsanız kesinlikle kamera ile çekim yapmanız şart. Eğer sadece sesinizi kullanıp videolarda ise başka görüntüler kullanacaksanız buna ihtiyacınız olmayacak, kazanç elde ettiğinizde alırsınız.

Kendinizin en iyi, en profesyonel olduğu bir konu veya bölüm düşünün. Bu bir oyun, müzik, yemek gibi bölümler olabilir. Örneğin bir oyunda güzel bir şekilde oynuyorsunuz, hem de iyi şekilde. O oyunları oynarken video çekip o oyunun hayranlarını kanalınıza toplayabilirsiniz. Hem o oyunda ününüz olur, hem de devamlı bir şekilde takip eden kullanıcılar!

Youtube’da kullanacağın ismin başkasında olmadığını kontrol et. İsmini koyarken şunu da unutma, her daim özgün ol. Özgünlük, gücüne güç katacak.

Youtube’a koyacağınız videolar; özgün, değişik ve diğer kanallardan farklı olmalı. Şive, konuşma tarzı ve videoyu güzel bir şekilde düzenleyebilir, efektler ekleyebilir ve şahane videolara sahip olabilirsiniz.

Nasıl Youtuber Olunur?

Sizlerin koyacağı videoların kalitesi kanal kalitesini belirleyecek, o yüzden kaliteli videolar çıkarmaya odaklanın. Şunu da demeden geçemeyeceğim: koyacağınız ilk video hakkında çok düşünmeyin, kaliteye odaklanın. İlk videonuzda “x Youtube’da!” gibi başlıklar kullanabilirsiniz.

Çalıştığınız konu/bölüm kısmında rakiplerinizi bulup onların videolarını inceleyebilir ve neler yaptığına bakıp fikir sahibi olabilirsiniz. O tarz bir işlem yaparak daha iyi yerlere gelebileceğinizi umuyorum, özgün olmak şartı ile. Bu içeriği okuyan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum, umarım en iyi yerlere gelir ve buraya tekrar geldiğinizde “sizin sayenizde oldu” gibi yorumlar görmeyi çok isteriz. Hepinizin Youtuber olması dileğiyle, diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz. hoş ve esen kalın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu