Oyun Haberleri

Minecraft Server Nasıl Kurulur? Ücretsiz Server Kur

Herkese kucak dolusu sevgiler! Bugün sizlerle birlikte Minecraft Server Nasıl Kurulur? adlı içerik ile beraberim. Evet, birçok Minecraft oyuncusunun beklediği içerik geldi. Hadi o zaman, ne bekliyoruz? Hadi başlayalım!

Birçok Minecraft oyuncusu kendi sunucusunu kurmayı çok istemiştir. Önceden bende istemiştim, sunucu kurmayı. Birkaç deneyimden sonra kurdum ve kurduktan sonra şahane dostlarım ve anılarım olmuştu. O anıları hiç unutmam, unutamam.

Evet, şimdi gelelim asıl meseleye. Eğer profesyonel bir sunucu kuracaksanız ilk önce bir hosting firmasından Minecraft VDS ve güzel bir domain almanız gerekecek. Bu durumda size önerebileceğimiz firma Batihost, birçok Minecraft oyuncusu tarafından tercih edilen bir firma. Herhangi bir firmadan aldığınız VDS’nizi domaine bağlayıp herhangi bir plugin paketini açacaksınız. Ücretsiz plugin paketlerini Youtube gibi büyük video platformlarında bulabilir ve hemen bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Herhangi bir ek işleme gerek duymuyorsunuz. Birçok gelişmiş firmalarda Minecraft VDS paketleri bulunuyor.

Minecraft Server Nasıl Kurulur, Ücretsiz ve Aternos!

Öncelikle birçok ücretsiz site var ama aralarından en iyisi Aternos diyebiliriz. Aternos’a giriş yapmak için buraya tıklayın. Eğer üye değilseniz üye olun ve daha sonra hızlı bir şekilde sunucunuzu kurun. Aternos, Türkçe destekli bir site ve kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Aternos, birçok eklentiyi destekleyen altyapıya sahip. Kolaylıkla bir sunucu oluşturup arkadaşlarınızla doyasıya oyun keyfi yapabilirsiniz. Hem de alan adı almanıza gerek yok, x.aternos.org şeklinde domain ücretsiz bir şekilde sağlanıyor. Bu da eğer bu işe profesyonel yaklaşmıyor ve sadece arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız ideal bir domain. Aternos, bugüne dek birçok Minecraft sunucu barındırdı ve tamamen sınırsız. Ek bir ücrete tabii tutulmuyor ve gizli bir ücret ödemiyorsunuz. Ücret ödeyecek herhangi bir işlem yapmanız da söz konusu bile değil.

İçeriğimizin burada sonuna geldik ama üzülme! Bir sonraki makalede görüşeceğiz. COVID-19 süreci boyunca sosyal mesafeye ve maske takmaya özen göstermenizi rica ediyor ve makaleyi burada sonlandırıyorum. Buraya tıklayarak ana sayfamıza ulaşabilir ve buraya tıklayarak ise oyun haberlerine ulaşabilirsin. Kendinize çok iyi bakın; hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu