Oyun Haberleri

Minecraft Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

Herkese kucak dolusu sevgiler! Bugün sizlerle birlikte Minecraft’ın hangi yıl çıktığı hakkında detaylı bir anlatım sergileyeceğiz. Evet, bugünün konusu Minecraft ne zaman Piyasaya sürüldü?

Herkesin oynadığı, sevdiği ve yıllardır rekor kıran oyun Minecraft’ın piyasaya sürülme tarihini bilmiyor musun? O zaman hemen anlatıma geçelim.

Minecraft nedir?

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Bu yıllara dek kendini geliştirmeyi başarmış, birçok oyun modları bulunmaktadır. Bedwars, Skywars, Skyblock gibi oyun modları ile çevrim içi oyun keyfini doyasıya sunmaktadır. Benim de aklımda şu soru var, acaba bu modlar olmasa oyun tutar mıydı? Düşün, bomboş dünyada hayatta kalmaya çalışıyorsun. Minecraft’ın oyuncuların gözünde eğlenceli olmasının sebebi içerisinde birçok oyun modları barındırmasıdır. Benim görüşüm bu, sizler de görüşlerinizi bu makale altında belirtirseniz sevinirim.

Minecraft Ne Zaman Çıktı, Piyasaya Sürüldü?

İlk piyasaya sürülme tarihi: 17 Mayıs 2009

Minecraft; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer adlı oyunlardan ilham alınarak geliştirilmeye başlanmıştır. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da vatandaşlara açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır. Minecraft popülerliğini, dikkate değer ölçüde forumlardan kazanmıştır.

Bu yıllara kadar milyonlarca oynanan, tüm oyunlara rakip olmuş büyük bir oyundur. Başta küçük oyuncular oynasa da tüm kitleye hitap ediyor. Birçok haber kanallarında oyunu kötü gösterenler de olmuştu zamanında ama herkes biliyor ki oyun çok masum. Mizah haline gelmişti bu olay; “arabaya biniyorsun, soygun yapıyorsun, kan var!” gibi sözler dolaşıyordu. Bloklar var, istediğini yapıyorsun. Hepsi bu…

Evet, burada makalemizin sonuna geldik ama üzülme! Buraya tıklayarak ana sayfamıza dönebilir, buraya tıklayarak ise oyun haberlerine ulaşabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın, sosyal mesafe ve maske kuralına uyun. Hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu