Oyun Haberleri

Minecraft Arı Kovanı Nasıl Yapılır?

Merhaba dostlar, ben Emrah! Günlerden pazar, Minecraft oynamak için güzel bir gün. Bugün sizlerle birlikte Minecraft’a 1.15 sürümü ile gelmiş olan yenilik, “Minecraft Arı Kovanı Nasıl Yapılır?” adlı rehber içeriğimiz ile karşınızdayım. Hızlı bir şekilde, sizi pek fazla bekletmeden konumuza giriş yapıyoruz.

Minecraft 1.15 sürümü ile birlikte oyunculara hangi hayvanın eklenmesini istediğimiz soruldu ve anket yapıldı. Bu anket ile birlikte birçok kişinin oyunu alan oyuna şahane mi şahane arılar dahil oldu. Arıların oyuna giriş yapması ile birlikte birçok öge de oyuna eklendi. Bunlardan biri de arı kovanı! Evet, birçok kişinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olamadığı Minecraft Arı Kovanı Nasıl Yapılır?

MİNECRAFT ARI KOVANI NASIL YAPILIR?

Minecraft Arı Kovanı Nasıl Yapılır?

Arı kovanları yapmak çok ama çok basit. Öncelikle bir adet arı kovanı bulmanız gerekecek. Oyunda şu anlık 2 tür arı kovanı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi doğal olarak ağaçlarda olan, dünya oluşturulduğunda otomatik olan oluşan kovan türü. Diğer kovan türü ise sizin oluşturduğunuz veya oluşturacağınız kovan. Bu doğal kovanlardan bal toplamanız gerecek ve bu ballar arı kovanı yapımında sizlere yardımcı olacak.

Minecraft Arı Kovanı nasıl alınır?

Bu arı kovanına sahip olmak ve yapmak çok basit. Kendiniz bile rastgele deneyerek bulabileceğiniz düzeyde dizayn edilmiş. İhtiyacınız olan malzemeler ise oldukça az: sadece 6 tane işlenmiş odun ve 3 tane bal. 

Minecraft Arı Kovanı Nasıl Yapılır

Minecraft Arı Güncellemesi hakkında:

Her kovanın içinde en fazla 3 tane arı bulunur. Bu arılar gece olduğunda ve yağmur yağdığında kovanlarına girer ve kovanların içerisinde mutlu hayat sürerler.

Arı kovanının içerisinde de bulunan bal miktarı 1 – 5 arasında derecelendirme sistemi bulunuyor. Kovan, 5. seviyeye geldiğinde görünüşü değişir ve bu kovana makas ile tıklayarak 3 adet bal düşürebiliyorsunuz. Herhangi bir boş şişe ile içerisini bal ile doldurabilirsiniz ve oyun içerisinde rahatlıkla kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Minecraft Arı Güncellemesi ile beraber kovanların oyuna dahil olması oyuncuların aklında büyük soru işareti bırakmıştı. Birçok kişinin aklında da Minecraft Arı Kovanı Nasıl Yapılır?Minecraft Arı Kovanı nasıl alınır?Minecraft Arı Kovanı Yapımı gibi sorular bulunuyordu. Bu soruları da en iyi şekilde cevapladığımızı düşünüyorum.

Minecraft Arı Kovanı Nasıl Yapılır? adlı içeriğimizin ne yazık ki sonuna geldik. Ana sayfamıza dönmeniz dileğiyle. Kendinize çok iyi bakın; sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu