Oyun Haberleri

LoL FPS Artırma Nasıl Yapılır?

Türkiye’de birçok kişi tarafından oynanan, ülkemizde çok popüler olan League of Legends oyununu herkes biliyor, oynamış veya duymuştur. League of Legens gibi Rekabetçi oyunlarında oyunu akıcı bir şekilde oynayabilmek için FPS değerleri büyük önem arz etmektedir. Birçok kişinin de aklında şu soru var: LoL FPS Artırma Nasıl Yapılır?

LoL FPS Artırma Nasıl Yapılır?

Evet, gelelim konumuza. League of Legends oyununu akıcı bir şekilde oynayabilmek için aşağıda bulunan ayarları yapmalısınız.

Ekran kartı sürücülerinizi güncelleştirin

Ekran kartı, League of Legends başta olmak üzere tüm oyunlarda önem arz ediyor. Ekran kartı sürücülerinizin güncel olması sizin oyun deneyiminiz için büyük bir artı. Ekran kartınız hangi modelse o firmanın internet sitesine girip driverleri, diğer adı ile sürücülerin güncel versiyonlarını yükleyebilirsiniz.

Ekran kartı modelinizi bilmediğiniz durumlarda ise Windows + R tuşlarına basarak kutucuğa dxdiag yazmalı ve çıkan bölümde Ekran kategorisinde ekran kartınızın modelini öğrenebilir ve sürücüleri internet indirebilirsiniz.

Oyun içi ayarlarınızı düzenleyin

Oyun oynarken FPS değerlerinizi arttırmanın en önemli ve basit yolu oyun içi ayarları düzenlemek. Bunu yaparken amacınız oyun içi FPS kaybı yapabilecek kısımları minimuma çekerek FPS değerlerini yüksekte tutmak.

Öncelikle Grafik ayarlarını en düşüğe çekin ve Anti Aliasing (Kenar Yumuşatma) ve V-Sync (Dikey Senkronizasyon) özelliklerini kapatın. Grafik ayarlarını en düşüğe çekmek size büyük bir FPS artışı yaratabilir, tabii bilgisayarınız kadar…

Burada makalemizin sonuna geliyoruz. Dilerseniz buradan ana sayfaya, buradan LOL’ün resmi sitesine, buradan ise de oyun haberlerine ulaşabilirsiniz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere, kendinize iyi bakın! Hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu