Sistem Gereksinimleri

Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri neler?

Herkese kucak dolusu sevgiler. Son dönemde yükselişe geçmiş ve birçok kişinin merak ettiği oyun Elite Dangerous içeriği ile karşınızdayım. Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri hakkında detaylı bir rehber sunacağım.

Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri

Vayoger 1, güneş sistemini tert ederek kamerasını dünyaya doğru çevirmişti. Bunun da üzerinden yaklaşık 25 yıl geçtikten sonra dünyanın fotoğrafı o kadar küçüktü ki mavi nokta olarak adlandırıldı. Bu normal şartlar altında evreni bu boyutlardan inceleyemesek de Elite: Dangerous adlı uzay simülasyonu bunu bize yaklaşık 400 milyon güneş sistemine sahip olan samanyolu ile birlikte büyük keşif yapmamıza olanak sağlıyor. Üstelik bunu da evrenin gerçek boyutlarını birebir yansıtarak gerçeğe yakın bir şekilde yapıyor.

Elite: Dangerous oyununa giriş yaptığımızda ise öncelikle bir uzay istasyonunun kokpitinde oyuna başlıyoruz. İlk görevimizi alıp uçağımızı havalandırıyoruz. Oyunun gerçek fizik mekanikleri ile geliştirilmiş olması sebebi ile uzay aracını kontrol etmek zor olsa da alışacağınızı temenni ediyorum. Gemi ile uzaya çıktığınızda ise o uzay boşluğunun etkisi ciddi anlamda inanılmaz bir şekilde sizi derinden etkiliyor. Grafik bakımından doyurucu olan Elite Dangerous, sistem gereksinimleri bakımından da orta seviye bilgisayarın açabileceği düzeyde.

Elite: Dangerous oyununda ise görevleri yapmaksızın kafanıza göre uzayda gezmeniz de mümkün. Dilediğiniz taktirde diğer gemilere saldırabilirsiniz. Gezegenlerden maden çıkarabilir ve paranızı arttırabilirsiniz. Amacımız da bu, daha fazla para kazanmak ve geminizi geliştirmek. Para kazanmak için de farklı işler yapabilir ve paranızı arttırabilirsiniz. Genel bilgileri geçip şimdi ise Elite Dangerous sistem gereksinimlerine adım atalım

Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri
Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri

Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri: Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Quad Core CPU (4 x 2 Ghz)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 7 GB
Ekran Kartı : Nvidia GTX 260 / ATI 4870 HD
DirectX: DX 11

Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri: Önerilen

İşletim Sistemi:  Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Core i7-3770K Quad Core / AMD FX 4350 Quad Core
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 7 GB
Ekran kartı: Nvidia GTX 770 / AMD Radeon R9 280X
DirectX: DX 11

Elite Dangerous Sistem Gereksinimleri adlı içeriğimizin sonuna geldik. Buraya tıklayarak ana sayfamıza geri dönebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın, sağlıcakla kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu