Yaşam Haberleri

Dizi ve Film izlerken ne yenir?

Herkese kucak dolusu sevgiler. Bugün ayıptır söylemesi, reklam olmasın; Teve 2’de Arka Sokaklar dizisinin eski bölümlerini izlerken yaşadığım nostaljide aklıma şu soru geldi: Dizi ve Film izlerken ne yenir?

Şahsi olarak ben ne bulsa yiyen kişilerden biriyim, belki de birçok kişi böyle. Çoğu kişi bu makaleye geldiğinde kesinlikle aklından “cips, kola, çikolata” gibi yiyecekler aklına gelmiştir. Şahsen bende bu tarz yiyecekler yesem de sizlere sağlıklı beslenmeye teşvik etmeyi planlıyorum.

Dizi ve Film izlerken ne yenir?

Dizi ve Film izlerken sebze ve meyve yemeyi ihmal etmemenizi öneriyorum. Sebze ve meyve yemek için en iyi zaman bana göre dizi ve film izlerken ortaya çıkıyor. Örneğin meyve: Hiç sevmediğim meyveyi bile dizi izlerken ağzıma götürür ve yerim, bu da demek oluyor ki VI-TA-MIN!

Sizlere önerim; açın dolabı. ne varsa alın biraz biraz. Dizi veya Film izlerken ağzınıza atar, hem vitamin karşısından zengin yiyecekler yersiniz hem de sağlıklı beslenirsiniz. Herkesin bildiği meyveler başta olmak üzere tüm meyveleri düzenli bir şekilde tüketmek sağlığınız için inanılmaz derecede etkili olacak.

Sağlık uzmanlarına göre günde 5 öğün meyve ve sebze tüketmeliyiz. Bizler de buna dikkat çekmek amaçlı sizleri meyve ve sebze yemeye davet ediyoruz. Büyüklerimizin bir lafı vardır, “Her şeyin fazlası zarar.” diye. Hiçbir yiyeceği abartmayın, düzenli olarak tüketin. Cips, Kola gibi yiyecekleri her ne kadar yemeyin desek de birçok kişi yemeye devam edecek. Sizlerin de şunları net bir biçimde bilmesini isterim ki, sağlık sorunları ve kilo problemleri yaratabilir.

Siz değerli okurlarımızın da yorumlarını merak ediyoruz. Hemen kayıt ol ve bu makalenin altına cevap yaz!

Burada makalemin sonuna geliyorum. Bir sonraki makalemde görüşmek üzere! Dilerseniz buraya tıklayarak ana sayfaya, buraya tıklayarak ise Dizi ve Film haberlerine ulaşabilirsiniz. Kendinize iyi bakın; hoş, esen ve en önemlisi de sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu